Наполи го пречекува Лацио, дерби во калчо лигата од 32 коло во Серија А. Џенаро Гатузо бара бодови против Лацио, но во тимот од првата минута нема да настапи Елиф Елмас.

Македонскиот репрезентативец чека шанса од клупата за резерви на оваа средба, стартот е закажан за 20-45 часот.