Наполи и гостува на Фиорентина од 12-30 часот, клучен меч за тимот од Неапол за пласман во Лигата на шампионите.

Откако Јувентус вчера го победи Интер, Џенаро Гатузо и Наполи на последните два меча сезонава имаат обврска два пати да победа, денес против Фиорентина во Фиренца, и во последното коло со Верона дома, само така ќе стигнат до четвртото место.

Елиф Елмас официјално ќе тргне од клупата за резервни играчи и чека шанса за настап против Фиорентина.