Елиф Елмас и Наполи и гостуваат на Барселона, реванш од осминафиналето во Лигата на шампионите, првата средба во Неапол заврши со 1-1.

Македонскиот репрезентативец не е во почетната постава на Наполи, тргнува без „дијамантот“ од првата минута против Меси и Барселона.