Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо полека почна да ја прифаќа формата но и квалитетот на Елимс Елмас кој повторно е дел од почетните 11 на наполитанците, овојпат за дуелот со Каљари во 24 коло од Серија А.

За Елмас ова ќе биде втор натпревар во низа во почетниот состав по оној против Интер во Купот на Италија.

Кај домаќините нема поголеми изненадувања, единствено изоставуавањето на Палошки кој не е дел од почениот состав.