Наполи и гостува на Фиорентина од 12-30 часот, клучен меч за тимот од Неапол за пласман во Лигата на шампионите.

Откако Јувентус вчера го победи Интер, Џенаро Гатузо и Наполи на последните два меча сезонава имаат обврска два пати да победа, денес против Фиорентина во Фиренца, и во последното коло со Верона дома, само така ќе стигнат до четвртото место.

Според најавата на Газета Дело Спорт, Елиф Елмас од клупата ќе тргне на мечот во Фиренца која започнува на пладне.