Роналдо денеска со гол од слободен удар учетвуваше во победата на Јувентус против Торино, градксото дерби заврши со 4-1.

Девојката на Роналдо, Георгина, речиси гола во секси издание уживаше на јахтата, објави фото на Инстаграм.