Новото засилување на Тотенхем, Герет Бејл се појави на денешниот тренинг во Лондон и започна да со поголем интензитет да работи на подигнување на формата.

Според островксите медиуми, Бејл нема да биде во составот на Мурињо за неделното дерби со Јунајтед, но се очекува после репрезентативната пауза да биде во полна форма.