Јаник Нонвајлер (24) фудбалер на Колербах почина во болница  во Хамбург кратко откако се пожали на главоболка.

Нонвајлер е поранешен репрезентативец на Германија за играчи до 18 години, беше играч на Колербах во 6. лига, во саботата ги посетил своите родители, му се слошило и со хеликоптер бил пренесен во Хамбург каде починал.

Поранешниот репрезентативец на Германија играше за Сарбрикен, Карлсруе, Штутгарт…

„Засекогаш ќе останеш во нашите срца„ – напиша ФК Колербах.

 

Eine Stimme, die uns so vertraut war, schweigt.Ein Mensch, der immer bei uns war, ist es nicht mehr.Erinnerung ist das…

Gepostet von SF Köllerbach 1931 am Mittwoch, 14. August 2019