Германија како фаворит ја пречекува Македонија, вечерва во Дуизбург од 20-45 часот, пренос на Спорт клуб.

Македонската фудбалска репрезентација по победата против Лихтенштајн со подобра атмосфера влегува во дуелот со големиот фаворит во нашата група, германски Билд ги најави стартните формации, Пандев и Трајковски во нападот на Македонија.