Артур Мело учествуваше во инцидент со своето Ферари во Торино, за среќа играчот на Јувентус нема повреди, јавуваат медиумите од Италија.

Поради повреда, Мело засега не настапува за Јувентус, ја санира повредата, а не беше внимателен во сообраќајот денес во Торино, вечерва „старата дама“ се среќава со Специја и бара прва победа во Серија А сезонава.