Ѕвездата на Јувентус и репрезентацијата на Португалија, Кристијано Роналдо, покажа уште еднаш дека не е само извонреден фудбалер, тој е човек со големо срце и хуманист.

Роналдо на сите лекари од Куба кои се бореа со Ковид-19 во Италија им подари дресови со негов потпис.

Португалецот со овој гест го привлече вниманието во Италија, лекарите од Куба беа воодупевени.