Македонскиот репрезентативен капитен Горан Пандев е меѓу стартерите за Џенова на денешниот натпревар против Верона во 4 коло од Калчо лигата.

Пандев оваа сезона за Џенова во Серија А постигна 1 гол, и тоа оној магичниот против Кротоне.