Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и член на Џенова, Горан Пандев, преку социјалните мрежи се огласи повод 19 титула на Интер во Италија.

Пандев му ја честита титулата на Интер, тој за овој клуб настапуваше од 2009 до 2021 година и освои сè што можеше да се освои, вклучително и „триплета“ со Жозе Мурињо на чело на екипата.