Капитенот на нашата фудбалска репрезентација, Горан Пандев со порака на личниот Инстаграм профил ја поздрави одлуката на Весли Снајдер да се пензионира од активното играње фудбал.

„Ми беше чест што играв и победива со тебе пријателе, Ти посакувам многу среќа во иднина.“ – напиша Пандев.

 

View this post on Instagram

 

È stato un onore giocare e vincere con te amico mio….in bocca al lupo per il futuro @sneijder10official 🙏🙌

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19) on


Горан Пандев и Весли Снајдер беа дел од историскиот состав на Интер, кој стигна до тројната круна, предводен од Жозе Мурињо во 2010 година.