Ерланг Халанд вечерва ќе го има европското деби за Борусија Дортмунд во мечот против ПСЖ од осминафиналето од Лигата на шампиони. Норвешката сензација очекувано се најде во почетниот тим, а друштво во нападот ќе му правата Торган Азар и Џедон Санчо.

 

Томас Тухел ќе може да смета на својата прва ѕвезда, Нејмар кој иако е „ровит“ заедно со Мбапе ќе го предводат нападот на „светците“.