Екипата на Борусија Дортмунд трет меч во серија ќе започне без најдобриот напаѓач Ерлинг Халанд, кој се врати по повредата на коленото, но дуелот против Фортуна Дизелдорф ќе го започне од клупата за резервни фудбалери.

 

Тренерот на „милионерите“ Фавр, одлучи да не ризикува со младиот Норвежанец, кој се повреди на дербито со Баерн Минхен пред две седмици.