Манчестер Јунајтед му гостува на Лутон во натпревар од 1/16 финалето од Лига Купот на Англија.

Оле Гунар Солскјер реши да направи повеќе измени во почетниот состав во однос на дуелот со Кристал Палас.

Дин  Хендерсон ќе дебитира на голот, од првата минута добива шанса и новото засилување Ван Де Бек.