Прославениот јапонски фудбалер Кеисуке Хонда преку својот твитер профил им се понуди на Манчестер Јунајед да го доведат во своите редови за кои Хонда би играл и за без пари. На тој твит македонскиот фудбалски клуб Вардар му одговори на јапонецот кој го поканија да дојде во редовите на најтрофејниот македоснки клуб.

„Ако сакаш да играш во голем клуб со одлични фудбалери, дојди во нашиот клуб. Добредојден си“-стои во твитот на Вардар.