Легендарниот поранешен репрезентативец на Јапонија, Кеисуке Хонда е во потрага по нов клуб а преку Твитер се му се понуди на Јунајтед со најава дека не бара пари, само добар клуб и добри соиграчи.

На ова се надоврза ФК Вардар: Ти се повеќе од добредојден во Вардар, најдобриот клуб на светот со најдобрите соиграчи.


Останува на Хонда добро да размисли…