Новак Ѓоковиќ импресионираше на Вимблдон со победата против Роџер Федерер во епското финале во Лондон. Победата во пет сета ја виде цел свет, честитки доаѓаат од сите страни, една е посебна и уникатна.

Златан Ибрахимовиќ важи за егоистична личност, често е во фокусот на вниманието со скандали кои го следат во кариерата, ретко нешто признава но сега за победата на Ѓоковиќ на инстаграм напиша: „Браво, број 1“