Милан продожи со победничката серија во калчо лигата, откако вечерва со два гола на Златан Ибрахимовиќ славеше над вечниот ривал Интер со 2-1 .

Швеѓанецот се огласи на Инстаграм, двата гола се дело на непобедливиот лав од Милано.

„СЛАВА“ – се огласи Ибра…

 

View this post on Instagram

Fame

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on