Златан Ибрахимовиќ неодамна го прослави својот 38 роденден и си купи неверојатен подарок.

Швеѓанецот, како подарок за својот роденден, се почести со Ferrari Monza SP. Италијанска компанија, инаку, овој модел го направи во ограничена серија.

Бесната машина на Ибра чини околу два милиони евра.

„Среќен роденден Златан“ – си напиша Ибрахимовиќ на социјалните мрежи каде сподели фотографија од новото парче во возниот парк.

 

View this post on Instagram

 

Happy Birthday to Zlatan

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on