Милан и Јувентус вечерва го играат натпреварот од Купот на Италија.

Давта клуба во различна „опрема“ пристигнаа на „Сан Сиро“. Милан спортски, во тренерки, Ибрахимовиќ делува расположено.

Јувенту се реши пред мечот со Милан неговите играчи да бидат во поинакво издание, елегантни костими, Роналдо како да е на модна писта.