Оле Гунар Солскјер на вечерашниот меч против Клуб Бриж од првата минута шанса за настап ќе му даде на зимското засилување Игало.

Нигериецот влегува на местото на Марсијал кој својата шанса ќе ја чека од клупата за резерви. За разлика од првиот меч во почетниот состав се наоѓа и Бруно Фернандес, кој уште по првите неколку натрпевари потврдува дека се работи за фудбалер од светска класа.

Првиот меч во Белгија помеѓу овие две екипи заврши со 1-1.