Милан го дочекува Удинезе во 25 коло од Серија А, нашиот репрезентативец, Илија Несторовски е во почетниот состав за гостинскиот тим.

Кај домаќините нападот го предводи Леао а ќе му помагаат Ребиќ и Кастиљехо.