Интер и Милан вечерва пред полни трибини на „Џузепе Меаца“ го играат дербито на колото во калчо викендов.

Двата клуба на твитер ги покажаа дресовите во соблекувалните пред почетокот на мечот.

Дербито, Интер – Милан се игра од 20-45 часот.