Интер и Манчестер Јунајтед се фаворити за денешните пресметки со Баер Леверкузен и со Копенхаген во четвртфиналето од Лигата на Европа.

Антонио Конте одлучи во првиот тим да ги повика Лаутаро и Лукаку, двајцата најдобри напаѓачи кои ги има во моментов.

Солскјер направи две неочекувани измени, Баи и Фред со во почетниот состав на сметка на Линделоф и Матиќ.