Познати се составите за супер дербито во калчо лигата, Интер го пречекува Јувентус во „Дербито на Италија“ , последен натпревар од 7. коло.

Антонио Конте се реши со Ромелу Лукаку да го нападне Јувентус на „Џузепе Меаца“.

Маурицио Сари во почетниот состав го има Кристијано Роналдо но  Дибала, сака да му го нанесе првиот пораз на Интер сезонава во калчо лигата.