Реал Мадрид ги заврши настапите во Купот на Кралот со пораз од анонимниот клуб Алкојано по продолжение со 2-1, да биде трагедијата уште поголема, домашните играа со играч помалку последните 10 минути од средбата.

Третолигашот Алкојано бурно ја прослави победата, секако историска за нив, твитеротна клубот „експлодираше“, фотографиите кои го обиколија светот.