Раздвижено е во Мадрид денеска. Ова е најлогичното објаснување за трансфер активностите поврзани со Атлетико Мадрид.

Пристигна потврда од клубот дека Манчестер Сити доставил понуда од 63 милиони евра за Родриго Хернандез и таа била прифатена.

Плејмејкерот на Атлетико наскоро ќе биде промовиран како нов играч на Манчестер Сити а се очекува да потпише 5 годишен договор.