Најавите дека Погба останал во Манчестер и нема да биде дел од контролниот натпревар против Милан во Кардиф се потврдија. Солскјер состави тим без репрезентативецот на Франција кој е пред трансфер во Реал Мадрид.

Ова е почетната единаесетка на „Ѓаволите“ за дуелот со екипата од Италија.