Џејдон Санчо отпатува со Борусија Дортмунд во Швајцарија на првата фаза од подготовките на „милионерите“ за новата сезона.

Медиумите во Англија коментираат дека Јунајтед  го пропуштил последниот рок за трансферот кој долго време го подготвуваат а за кој немаат 120 милиони евра.

„Тутоспорт“ тврди дека  Јунајтед  има нова трансфер цел, тоа е  Даглас Коста, еден од играчите кои е на листата за трансфер кај Јувентус.