Оле Гунар Солскјер сепак ќе може да смета на двајца од петмината кои беа отпишани за денешната пресметка со Арсенал во дербито на колото од Премиер лигата.

Погба и Рашфорд се дел од почетниот состав на „Ѓаволите“ каде изненадувачка улога добива Туанзебе на позиција десен бек.

Унаи Емери одлучи без Себалјос да го започне дербито но со младиот Сака во почетниот состав.