Манчестер Јунајтед денеска гостува кај Саутемптон во 4. коло во Премиерлигата. Ова е прв меч од оваа рунда во Англија.

Менаџерот на Јунајтед, Оле ГУнар Солскјер го одреди старниот состав за овој меч од кој очекува три бода. Во почетните единаесет се Погба, Рашворд, Мата…

Јунајтед  по три одиграни средби во Премиерлигата е со ефект од  една победа, пораз  и нерешено, Саутемптон има два пораззи и една победа.

Мечот започнува од 13-30 часот.