Адриен Рабио е најновото засилување за средниот ред на Јувентус. Репрезентативецот на Франција со клубот од Торино потпиша четиригодишен договор според кој ќе заработува по 7 милиони евра по сезона. Тој во Јувентус доаѓа како слободен играч од ПСЖ.