Јувентус и Џенова играат од 20-45 часот во Торино, Горан Пандев не е во почетниот тим на гостите.

Пандев не е во стартниот состав на Андриј Шевченко, додека во нападот на Јувентус се Кулушевски, Дибала, Мората…