Алегри конечно може да постави тим по негова мерка за денешното соочување со Сасуоло во 10 коло од Серија А.

Во нападот ги има Дибала и Мората а од позадина ќе делува и Киеза.

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски повторно е на клупата на Удинезе, денеска за пресметката со Верона.