Јувентус вечерва е апсолутен фаворит против Верона, но „старата дама“ вечерва ќе настапи без Роналдо кој е во изолација поради ковид-19.

Пирло во нападот со Дибала и Мората, додека Кулушевски е на клупата за резерви, натпреварт започнува од 20-45 часот.