Легендите на островскиот фудбал, Џејми Карагер и Гери Невил во рамките на нивниот ангажман во Скај Спортс, направија избор на најдобри единаесетки, во кои има разлики но не премногу.

Ова е тимот на Карагер:

Ова е тимот на Невил:

Двајцата се согласија дека Рубен Диас од Манчестер Сити е играч на сезоната, Гвардиола менаџер на годината, Фоден најдобар млад игра, разликата е во категоријата засилување на годината: Невил го издвои Едисон Кавани од Манчестер Јунајтед а Карагер гласаше за Томас Соучек од Вест Хем.