Атак и Артур го потипија Шкупи на арената „Тодор Проески“  со 2-1  и обезбедија пласман во второто коло. Продолжува традицијата на македонските екипи да губат од „вечниот“ победник Пјуник.

Ерменците поведо со 2-0 со голови постинати во 7 и 37 минута, стрелци беа Атак и Артур. За Шкупи надеж донесе Јурина во 82 минута, намали на 1-2 , тоа беше конечниот резултат.

Македонија има катастрофа во квалификациите во Европа лигата, три екипи три елиминации….