Оле Гунар Солскјер одлучи со офанзивен систем да му се спротистави на ПСЖ во дербито на 5 коло од Лигата на шампионите.

Погба остана на клупата за резерви а во почетниот состав е Кавани, најдобриот стрелец во историјата на ПСЖ кој од од септември е во Манчестер .

Во тимот на Тухел нема поголеми изненадувања, Нејмар, Мбапе и Кин се во нападот, во старните 11 се врати и Верати.