Англискиот напаѓач Хари Кејн е блиску до заминување од Тотенхем и најверојатно ќе се пресели во Манчестер Сити.

Кејн не се појавил на вчерашниот тренинг на Тотенхем, а војната меѓу клубот и напаѓачот на клубот е во тек, пишува „САН“.

„САН“ со интересна насловна страна по инцидентот во Кејн не се појави на тренингот кај Тотенхем, Сити има понуда тешка 160 милиони фунти, а англискиот весник го бара со „потерница“.