Хари Кејн побарал од Даниел Леви да ги разгледа понудите кои доаѓаат во Тотенхем за трансфер ова лето.

Напаѓачот на Тотенхем не е задоволен од резултатите на екипата, по поразот од Лидс, Лигата на шампионите е речиси невозможна мисија, тој сака следната сезона да игра во елитата на УЕФА.

Кејн бара трансфер под нормални околности, Јунајтед има понуда на 90 милиони фунти, тој веќе нема трпение.

САН пишува дека 27-годишниот напаѓач на Тотнем, бара да бидат разгледани сите опции, а сугерира дека Кејн е најблиску до трансфер во Јунајтед.