Британските медиуми објавија фотографии од пристигнувањето на играчите на Јунајтед на првиот тренинг по поразот од Ливерпул.

Расположението е на „нула“ се првичните коментари, ситуацијата во клубот е непријатно, следно е натпреварот со Тотенхем, право на пораз немаат.