Викендов во Италија без пристутво на публика ќе се одиграат шест натпревари од 26 коло од Серија А.

Според „Газета Дело Спорт“, Горан Пандев ќе биде дел од почетниот состав на Џенова на гостувањето кај Милан.  Госинот се надева деќа ќе ја запише првата победа над екипата од Милано по четири порази во низа во последните три години.

Милан и Џенова ќе играат утре од 15 часот.

Нашиот втор фудбалски репрезентативец, кој има обрски на апенините викендов, Илија Нестровски својата шанса за дуелот со Фиорентина ќе ја чека од клупата за резерви на Удинезе.

Натпреварот во Удине ќе се игра во сабота со почеток од 18 часот.

Натпревари 26 коло Серија А: