Вардар запиша прва победа на гости по декември 2020 година, славеше во ВМФЛ-Запад против Кадино со 3-0.

На оваа средба, Вардар беше бодрен од огромна група на навиачи, Комитите се радуваа на триумф на црвено-црните, тие победија со головите на Кристијан Костовски, тој погоди во 52 и 75 минута и Петар Љамчевски.

ФОТО: ФК ВАРДАР