Фудбалерите на Вардар ја запишаа третата овосезонска победаво ВМФЛ откако со двата гола на Дејан Блажевски го совладаа Охрид со 2:0 во 7 коло.

И на овој натпревар навивачката група „Комити“ беше присутна на трибините и го бодреше својот клуб.