Антонио Конте на мечот со Лече во почетните единаесет го има Ромелу Лукаку иако Белгиецот има проблеми со вишок на килограми. Средбата Интер- Лече е последна од рпвата рунда во калчото.

Мауро Икарди  не е во комбинација за оваа средба, последна од првото коло во Серија А.

Средбата зпочнува од 20-45 часот, Интер важи за апсолутен фаворит на оваа средба против Лече.