Фудбалерите Диего Коста и Габриел Жезус се најдоа во центар на вниманието откако британски „Сан“ објави нивни интимни фотографии пронајдени во Библија.

Весникот тврди дека во една хуманитарна продавница во примерок од Библијата се пронајдени фотографиите од двајцата напаѓачи сликани со иста девојка.

На фотографиите фудбалерите најверојатно се сликани во кревет, без облека. Како што писува „Сан“, Библијата во оваа продавница ја донела девојка која само рекла дека „нејзин пријател сака да се ослободи од некои работи“.

хуманитарната продавница во која е донесена Библијата

Фудбалерите досега не се огласија по овој повод.