Атлетико Мадрид ја дочекува Барселона во дербито на 10 коло од Ла Лига.

Диего Симеоне одлучи да го остави Диего Коста на клупата за резерви и предност да им даде на Феликс и на Кореа.

Кај Барелона нема изненадувата, место во старниот состав доби и Пјаниќ.